Wszystkie usługi
Wszystkie klasy
Wszystkie typy
Wszystkie miasta
Wszystkie okolice
Sorry, but we could not find warehouses with these characteristics!
//put markers here
Wczytaj więcej ofert
Ładowanie się ...
Hide
Show

Hale i magazyny na wynajem, sprzedaż hal magazynowych w Polsce

Zaloguj się aby zapisać wyszukiwanie. Otrzymasz powiadomienie e-mail, gdy zostaną opublikowane nowe nieruchomości pasujące do Twojego wyszukiwania.

Nie znaleźliśmy żadnych wyników

Jak wygląda rynek hal magazynowych w Polsce?

Rynek magazynowy w Polsce jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się w Europie. W 2020 roku całkowita powierzchnia magazynów wynosi 19,6 mln m², z czego 1 mln m² zbudowano w pierwszej połowie tego samego roku. Pomimo rekordowej podaży ostatnich lat, popyt również pozostaje wysoki, a udział pustostanów utrzymuje się na relatywnie niskim poziomie.

Hale i magazyny dla biznesu pełnią strategiczną funkcję — pomagają zapewnić szeroką gamę produktów, zaspokoić potrzeby konsumentów, zorganizować szybką dostawę, przechowywać produkty do momentu sprzedaży. Duży biznes inwestuje w magazyny, ponieważ jakość procesów biznesowych zależy od dobrze zbudowanej infrastruktury magazynowej. Jeśli jednak znani dystrybutorzy i producenci mogą tworzyć i rozwijać budynki magazynowe, MŚP napotykają trudności ze względu na niski zwrot z inwestycji w budowę własnych lokali.

Pierwszy problem to duży popyt na hale magazyny do wynajęcia, przedsiębiorcy często nie mogą znaleźć lokalu odpowiadającego aktualnym potrzebom. Drugi problem to złożoność znalezienia magazynu. Firmy przeszukują tablice ogłoszeniowe na których nie ma możliwości doboru według klasy, typu itp.

Gdzie wynająć hale i magazyny w Polsce?

Logistyka magazynowa wymaga ugruntowanych procesów. Aby nie pomylić się z wyborem lokalu, firma musi dokładnie przeanalizować funkcje wymaganego magazynu. Na przykład, aby dostarczyć ostatnią milę, lokal powinien znajdować się jak najbliżej miasta. Jeśli planujesz wykorzystać magazyn do długoterminowego przechowywania produktów sezonowych, zwróć uwagę na nieruchomości na obszarach podmiejskich.

Jeden z największych węzłów komunikacyjnych to aglomeracja warszawska. Składa się ona z sześciu dróg krajowych, ośmiu linii kolejowych i centralnego lotniska Polski. Przez teren regionu przebiegają także trzy z dziesięciu transeuropejskich korytarzy transportowych.

Magazynowy rynek Trójmiasta to obecnie jedna z najatrakcyjniejszych opcji dla operatorów logistycznych i firm w północnej Polsce. Tętniąca życiem gospodarka, postępująca infrastruktura biznesowa i doskonała lokalizacja blisko morza w coraz większym stopniu przyciągają największych deweloperów magazynowych, którzy chcą wykorzystać potencjał regionu.

Gdziekolwiek szukasz powierzchni, wyszukiwarka magazynów WareTeka jest najlepszym narzędziem, które Ci w tym pomoże.

Jak wybrać halę magazynową na sprzedaż lub wynajem?

Platforma WareTeka powstała, aby rozwiązać problemy biznesu w znalezieniu hal magazynowych na sprzedaż lub wynajem. Serwis pomoże Ci wynająć powierzchnie na polskim rynku nieruchomości przy minimalnym nakładzie czasu i wysiłku. Platforma specjalizuje się wyłącznie w doborze nieruchomości magazynowych. Wdrożyliśmy narzędzia pomagające firmom znaleźć magazyn odpowiadający ich aktualnym potrzebom.

Użytkownicy WareTeki mogą sortować oferty według rodzaju operacji (kupno lub sprzedaż), typu magazynu, klasy, lokalizacji magazynu. Publikujemy ogłoszenia z całej Polski, współpracujemy z właścicielami i certyfikowanymi brokerami. Małe i średnie przedsiębiorstwa często wymagają małych powierzchni, dlatego na platformie znajdują się magazyny do częściowego najmu.

Aby zapewnić dużą szybkość transportu produktów z magazynu do końcowego punktu konsumpcji, ważne jest przeanalizowanie lokalizacji magazynu i najbliższych węzłów transportowych. W tym celu twórcy platformy WareTeka zaimplementowali interaktywną mapę: tutaj możesz zobaczyć lokalizację wszystkich hal i magazynów do wynajęcia lub sprzedaży, albo jeden wybrany obiekt. Jeśli nie znalazłeś odpowiedniego lokalu, skontaktuj się z ekspertami platformy w celu uzyskania pomocy. Nasi pracownicy bezpłatnie znajdą najlepsze rozwiązanie. Również tutaj możesz znaleźć hale i magazyny na wynajem na Ukrainie.

Jak szukać halę i magazyn? Ustaw odpowiednie opcje obiektu

Eksperci serwisu WareTeka rekomendują wybór magazynu na podstawie następujących kryteriów:

  • Typ. Lokal należy dobrać w zależności od rodzaju produktów, które będą składowane. Na przykład w przypadku produktów metalowych lub drewnianych najlepszą opcją jest suchy magazyn. Poziom wilgotności jest na nim dokładnie kontrolowany. Jeśli musisz umieścić towary o różnych warunkach przechowywania, odpowiedni jest magazyn wielotemperaturowy. Lokal podzielony jest na kilka stref. W każdym przypadku reżim temperaturowy jest inny.
  • Klasa. Charakteryzuje stan magazynu. Na przykład klasa “D” to magazyny, które pierwotnie nie były przeznaczone do przechowywania produktów. Magazyny klasy A to pomieszczenia z całą niezbędną infrastrukturą.
  • Powierzchnia. Aby zmniejszyć koszt wynajmu hali magazynowej, firma musi obliczyć wymaganą powierzchnię. Jeśli ona jest zbyt duża — zostanie wykorzystana nieracjonalnie. W celu zwiększenia przestrzeni magazynowej można zastosować regały wysokiego składowania.
  • Stopień mechanizacji. Wyposażenie magazynu usprawnia procesy rozładunku/załadunku, zapewnia optymalne warunki dojazdów transportowych, podnosi komfort pracy.

Najlepszy koszt wynajmu hal magazynowych na WareTeka

Ceny wynajmu magazynów różnią się znacznie w zależności od regionu. Przykładowo w Warszawie czynsz waha się od 4,3 do 5,25 euro za m² miesięcznie. Na obszarach podmiejskich centralnej Polski najkorzystniejsze ceny to 2,6-3,2 euro/m²/miesiąc.

Zespół firmy nie ma bezpośredniego wpływu na kształtowanie się kosztu wynajmu powierzchni magazynowej, ale tworzymy idealne warunki, aby właściciel lokalu oraz najemcy mogli szybko się odnaleźć i zawrzeć umowę.

Z każdym dniem nasza baza hal magazynów na wynajem się powiększa, więc każdy może znaleźć tutaj odpowiedni magazyn, czy to w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku, Lublinie, Łodzi, Krakowie, Katowicach, Bydgoszczy czy w jakimkolwiek innym mieście w Polsce.

Co zrobić jeśli nie ma wolnej hali, magazynu w interesującym regionie?

To jeden z najczęstszych problemów logistycznych, ponieważ wolne lokale nie są równomiernie rozłożone na terenie całego kraju. Są miejsca, w których jest ich stosunkowo dużo, a są takie, w których praktycznie ich nie ma. Nigdy nie ma sytuacji beznadziejnych — zawsze jest alternatywa. Aby rozpocząć, skontaktuj się z naszymi konsultantami, najprawdopodobniej mamy to, czego potrzebujesz.

W budowie jest bardzo duża liczba magazynów, więc możliwe, że Twój przyszły magazyn został właśnie ukończony lub zostanie wkrótce. Warto pamiętać, że budowa magazynu to dość szybki proces, zwykle nie dłuższy niż kilka miesięcy. Ponadto świadczymy 3pl usługi w Polsce.

Konsultanci WareTeki posiadają szeroką wiedzę na temat wielu inwestycji, które czekają na odpowiedniego klienta!

Porównaj oferty
No listings to compare