Wszystkie usługi
Działka
Wszystkie miasta
Wszystkie okolice
Wszystkie regiony
Sorry, but we could not find warehouses with these characteristics!
//put markers here
Wczytaj więcej ofert
Ładowanie się ...
Hide
Show

Działka.

Unfortunately, warehouses in this settlement are rented. Learn current warehouse proposals on our platform

To warehouses
Sprzedaż

Archived: Parkowanie samochodu

wynegocjowana cena Przez parkingu nieruchomość obejmuje: obszar lądowy 0.3929 m, regularną budowę, 4 budynki niemie [więcej]
wynegocjowana cena Przez parkingu nieruchomość obejmuje: obszar lądowy 0.3929 m, regularną budowę, 4 budynki niemie [więcej]
Więcej
1
Wynajem

Archived: plac zabaw na wolnym powietrzu

Kiedy perevіrtsі viyavilosya scho ogłosił nieaktywna. Położony 5 minut spacerem od stacji metra Vydubychi i bardzo [więcej]
Kiedy perevіrtsі viyavilosya scho ogłosił nieaktywna. Położony 5 minut spacerem od stacji metra Vydubychi i bardzo [więcej]
Więcej
Sprzedaż

Archived: plac zabaw na wolnym powietrzu

Wymiary: 90 * 40 metrów. Kapitał baza beton. Żuraw wysokość podnoszenia: 14,5 m (główny zaczep), 16,7 M (wciągnik p [więcej]
Wymiary: 90 * 40 metrów. Kapitał baza beton. Żuraw wysokość podnoszenia: 14,5 m (główny zaczep), 16,7 M (wciągnik p [więcej]
Więcej

Działki — wynajem i sprzedaż

Grunty inwestycyjne w Polsce są najcenniejszym zasobem wśród innych bogactw naturalnych. Działka jest otwartym terenem do umieszczania ładunków wielkogabarytowych lub terenem asfaltowym przeznaczonym dla obiektów przedsiębiorstw. Może być wykorzystywana do powierzchni handlowych, składowania różnego rodzaju towarów (ładunków sypkich), jako miejsce do składowania wyrobów metalowych, produkcji, działka pod magazyn otwarty, stację obsługi ładunków, centrum logistyczne.

Przedsiębiorstwo ma możliwość zaprojektowania dowolnej nieruchomości na działce, skoro ma środki na zakup lub wynajem gruntów inwestycyjnych. Jeśli wolisz najpierw zainwestować w rozwój firmy, a nie w grunt, wynajem działki będzie świetnym rozwiązaniem dla początkowych etapów biznesu.

Grunt inwestycyjny na sprzedaż lub wynajem

Sprzedaż działek, jako terenów otwartych różnej wielkości, realizowana jest przez weryfikowanych pośredników lub właścicieli. Pomyślny zakup działki zależy częściowo od tego, jak dobrze wybrałeś nieruchomość do swoich potrzeb.

Wybierając grunt inwestycyjny, zastanów się, w jakim celu tego potrzebujesz, na przykład jest istotna różnica między zwykłym magazynem a chłodniczym. Również od rodzaju gruntu będzie zależało, czy możesz tu zbudować konstrukcję z piwnicą, czy będziesz musiał ograniczyć się tylko do konstrukcji naziemnych.

Grunty inwestycyjne na sprzedaż lub wynajem o dobrych warunkach są zwykle strzeżone przez całą dobę, mają na terenie gaz, prąd, wodę i kanalizację. W pobliżu możliwa jest lokalizacja budynków administracyjnych z pomieszczeniami biurowymi. Przed zakupem działki zaleca się przejrzeć jej szczegółom. Kupując działkę, klient kupuje cały sprzęt, który się na niej znajduje: dźwigary, suwnice bramowe lub wózki różnego rodzaju.

Wartość pieniężną działek na sprzedaż lub wynajem ustala się na podstawie normatywnych cen odpowiednich kategorii, obowiązujących w konkretnej miejscowości. Zanim zgodzisz się na ogłoszony koszt działki, zapoznaj się z cenami na rynku w podobnym segmencie. Porównaj i oceń rozwój infrastruktury, fakt dostępności węzłów komunikacyjnych i arterii transportowych.

Skuteczna sprzedaż i wynajem działek w Polsce

Sprzedaż działki to jeden ze sposobów na natychmiastowe zwiększenie kapitału i zainwestowanie go w kolejne projekty. Decydującym czynnikiem dla kupującego będzie opis i zdjęcia obiektu, więc zadbaj o wysokiej jakości zdjęcia i odpowiedni widok swojej witryny. Dzięki WareTeka możesz sprzedać grunt inwestycyjny dość szybko i w dobrej cenie, wskazując wszystkie informacje w swoim ogłoszeniu.

Proces sprzedaży działki można warunkowo podzielić na następujące etapy:

  • Wskazanie danych technicznych terenu: numer katastralny, układ, powierzchnia, przeznaczenie;
  • Ustalanie wartości nieruchomości według ceny rynkowej;
  • Przygotowanie wymaganych dokumentów;
  • Poszukiwanie potencjalnych nabywców;
  • Zawarcie umowy sprzedaży gruntu inwestycyjnego.

Po oględzinach gruntu inwestycyjnego przez kupującego strony przygotowują dokumenty i umowę do podpisania. Strony zobowiązują się wystąpić do odpowiedniego organu o rejestrację własności na kupującą osobę. Przedmiotem umowy może być tylko działka, objęta miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Powierzchnia gruntu inwestycyjnego musi być dokładnie wskazana w dokumentach prawnych. Termin i sposób zapłaty przez kupującego ustala się w umowie za porozumieniem stron.

Jak bezpiecznie kupować grunt inwestycyjny w Polsce?

Wiele czynników wpływa na podjęcie decyzji o lokalizacji gruntu przyszłej inwestycji, między innymi rosnący trend podaży powierzchni magazynowych, możliwość dostępu do roboczej siły i mediów, nowe zmiany w prawie budowlanym, wodnym oraz zasad obrotu gruntów rolnych. Podobne aspekty mają istotny wpływ na czas realizacji i opłacalność inwestycji, więc co konkretnie warto uwzględnić?

Najpierw zalecamy sprawdzić, czy grunt inwestycyjny jest objęty miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, który dokładnie opisuje warunki przeznaczenia działki. Wnioskując o pozwolenie na budowę koniecznie do nich się dostosować. Następnie należy zbadać nośność gruntu oraz poziom wód gruntowych, ponieważ mając dokładną informację, można się zabezpieczyć przed zapadaniem fundamentu i zalewaniem obiektu.

Następne ważne informacje znajdziemy w odpisie ksiąg wieczystych, tu możemy zobaczyć, kto jest właścicielem, ewentualne prawa do gruntu inwestycyjnego osób trzecich i możliwe potencjalne obciążenia. To tylko część podstawowych aspektów, które trzeba wziąć pod uwagę przed zakupem sprzedającej się działki dla osiągnięcia sukcesu inwestycyjnego, a najlepiej zwrócić się do profesjonalnych doradców.

Ile kosztuje grunt inwestycyjny w Polsce?

Ogromne zapotrzebowanie na grunty inwestycyjne w ciągu kilku ostatnich lat jest skutkiem sporej aktywności deweloperów na rynku powierzchni magazynowych. Ceny na grunty pod zabudowę w dobrych lokalizacjach, z punktu widzenia logistycznego, wykazywały stabilny wzrastający trend. Nawet panująca pandemia COVID-19 nie zmniejszyła popyt na działki pod powierzchnie magazynowe.

Jak zawsze stolica jest liderem rynku gruntów inwestycyjnych. W strefie miejskiej uśredniona cena waha się w granicach 450-650 zł/mkw, trochę dalej w okolicach Pruszkowa do 250-350 zł/mkw, jeszcze dalej w okolicach Błonia do 100 zł/mkw. Drugim w rankingu jest Kraków, tutaj za metr kwadratowy działki zapłacimy 400-450 zł. Wrocław ma trzecie miejsce w rankingu, za grunty w strefie miejskiej lub w okolicach bezpośrednio przy autostradach, wydamy szacunkowo 180-300 zł/mkw. Pozostałe Polskie rynki oferują najlepsze grunty inwestycyjne w granicach od 100 do 200 zł/mkw.

Działki do wynajęcia i wynajmu na WareTeka

Jeśli chcesz kupić lub wynająć grunt inwestycyjny, otwórz zakładkę “wyszukiwanie magazynu” i skorzystaj z filtrów platformy WareTeka. Wybierz “działkę” według rodzaju magazynu. Możesz sortować oferty według lokalizacji, metrażu, rodzaju wynajmu, itd., aby zobaczyć tylko odpowiednie opcje. Możesz także dostosować przedział cenowy.

Zespół WareTeka na bieżąco zbiera aktualne oferty sprzedaży i wynajmu gruntów inwestycyjnych oraz weryfikuje je. Zacznij korzystać z platformy, żeby dopasować nieruchomość do wymóg i właściwości Twojej firmy. U nas możesz również wynająć magazyn klasy “A”.

U nas możesz również znaleźć i wynająć ogrzewane magazyny.

Porównaj oferty
No listings to compare