Wszystkie usługi
Magazyn Wielotemperaturowy
Wszystkie miasta
Wszystkie okolice
Wszystkie regiony
Sorry, but we could not find warehouses with these characteristics!
//put markers here
Wczytaj więcej ofert
Ładowanie się ...
Hide
Show

Hale i magazyny - Magazyn wielotemperaturowy

Unfortunately, warehouses in this settlement are rented. Learn current warehouse proposals on our platform

To warehouses
Usługi magazynowe

Archived: Omega Pilzno Magazyn Mokrzec

Zespół dwóch magazynów znajduje się bezpośrednio przy zjeździe z obwodnicy Pilzna na trasie drogi E40 Kraków-Rzeszó [więcej]
Zespół dwóch magazynów znajduje się bezpośrednio przy zjeździe z obwodnicy Pilzna na trasie drogi E40 Kraków-Rzeszó [więcej]
Więcej
9
Sprzedaż

Archived: Produkcja i magazyn

Piętro 1 Ilość pięter: 1 Kiedy perevіrtsі Varto zaznachiti scho Zdjęcie przedstawia Depos rіznogo Klas (B i C) Obie [więcej]
Piętro 1 Ilość pięter: 1 Kiedy perevіrtsі Varto zaznachiti scho Zdjęcie przedstawia Depos rіznogo Klas (B i C) Obie [więcej]
Więcej
6
Sprzedaż

Archived: Magazyn

powierzchni 2,06 ha. Kompleks składa się z trzech wzajemnie powiązanych obiektów magazyny z powierzchni 6217.5 m? w [więcej]
powierzchni 2,06 ha. Kompleks składa się z trzech wzajemnie powiązanych obiektów magazyny z powierzchni 6217.5 m? w [więcej]
Więcej

Wynajęcie magazynu o kontrolowanej temperaturze

Dla każdej firmy bardzo ważne jest zapewnienie bezpieczeństwa sprzedawanych produktów, niezależnie od pory roku i trasy transportu. Każdy produkt wymaga specjalnych warunków przechowywania, co zmusza właścicieli do umieszczania zapasów w strefach magazynowych o różnych temperaturach.

Magazyny wyposażone w sprzęt do kontrolowania temperatury zaczęły zdobywać popularność po 2018 roku. One są uniwersalne w swoich właściwościach i obsługują szeroki zakres temperatur: od +15ºС do -25ºС.

Do jakich celów są stosowane te magazyny z kontrolowaną temperaturą? One są dość wygodne i ergonomiczne dla właścicieli sieci handlowych, zwłaszcza z branży spożywczej, ze względu na bezpieczeństwo asortymentu.

U nas możesz również znaleźć i wynająć nieogrzewany magazyn.

Czym jest magazyn o kontrolowanej temperaturze?

Magazyn utrzymujący kontrolowaną temperaturę to pomieszczenie, w którym za pomocą odpowiedniego sprzętu można indywidualnie regulować temperaturę i wilgotność. Ponadto takie magazyny są często podzielone na kilka stref, w celu przechowywania różnych kategorii towarów.

Popyt na magazyny o kontrolowanych temperaturach teraz znacznie przewyższa podaż, ponieważ ich wyposażenie technologiczne pozwala na zachowanie jakości różnych towarów. W regionach o rozwiniętej infrastrukturze popularne są magazyny z wydzielonymi komorami, w których zachowane są indywidualne warunki klimatyczne (np. chłodnia).

W magazynie o kontrolowanej temperaturze można przechowywać napoje, produkty schłodzone, zamrożone, łatwo psujące, sypkie, nieżywnościowe, surowce, materiały i tak dalej. Magazyn z regulowaną temperaturą jest przeznaczony do przechowywania towarów wymagających specjalnych warunków. Takie magazyny dzielą się na:

  • Ogrzewane;
  • Chłodnicze;
  • Mroźnicze.

W ogrzewanych magazynach temperatura utrzymuje się za pomocą termoizolacyjnych płyt warstwowych. Takie przestrzenie są dodatkowo izolowane specjalnymi materiałami polimerowymi. Płyty warstwowe to materiał trójwarstwowy — dwie stalowe blachy profilowane z powłoką antykorozyjną i pianką poliuretanową pomiędzy nimi. Grubość płyt izolacyjnych zależy od przeznaczenia magazynu i zakresu temperatur.

W temperaturach od +5ºС do +15°C przechowywane są materiały elektrotechniczne, tworzywa sztuczne, urządzenia i maszyny do obróbki metali, metale kolorowe, gumy, skóry, materiały tekstylne, papier, napoje alkoholowe i inne.

Pomieszczenia chłodnicze wyposażone są w instalacje utrzymujące temperaturę od +6ºС do -2°C. W takich temperaturach przechowywane są owoce morza, mięso, schłodzone półwyroby, owoce, warzywa, preparaty kosmetyczne i farmaceutyczne.

Magazyny mroźnicze są osłonięte specjalnymi materiałami dla kontroli wymiany ciepła i długotrwałego przechowywania produktów mrożonych. System WMS umieszcza towary o krótszym terminie przydatności jak najbliżej strefy wydań.

Wilgotność powietrza w magazynach o niskich temperaturach powinna wynosić co najmniej 92%. Projektując kompleksy magazynowe o kontrolowanych temperaturach, dobierane są materiały budowlane o optymalnej izolacyjności termicznej oraz odpowiednie wyposażenie technologiczne (agregaty chłodnicze, klimatyzatory, elementy ogrzewania).

Nowoczesne technologie systemów chłodniczych i wentylacyjnych, w które wyposażone są lodówki i zamrażarki, pozwalają klientowi być spokojnym o bezpieczeństwo jakości jego towarów. Konserwacja wykonuje się według standardów działalności magazynów.

Główną zaletą magazynu o kontrolowanej temperaturze jest możliwość jej dostosowania. Magazyn tego typu opłaca się przedsiębiorcom pracującym z dużymi ilościami produktów. W jednym miejscu można przechowywać towary różnych kategorii, ale z zachowaniem zasady sąsiedztwa towarowego, takie podejście jest opłacalne dla przedsiębiorców. Niedopuszczalne jest wspólne przechowywanie surowych produktów spożywczych lub półwyrobów z produktami gotowymi.

Usługa przechowywania towarów w magazynie o kontrolowanej temperaturze zakłada, że ​​najemca nie musi płacić za wynajem całego magazynu, a jedynie miejsce, w którym znajduje się jego towar. On może zajmować się planowaniem strategicznym swojego biznesu, podczas gdy operator logistyczny zajmuje się pakowaniem towarów i ich dostawą do konsumenta. Nie musi ponosić dodatkowych kosztów zakupu lub wynajmu specjalnego sprzętu do wykonywania prac magazynowych, rozładunku i załadunku.

Usługa FRESH logistyki, dzięki specjalnie wyposażonym pojazdom, zapewnia dostawę towaru w wymaganym zakresie temperatur dla określonego rodzaju produktu: lodów, jogurtów, mrożonych warzyw i owoców itp. Towar lądują do chłodni (samochodu ciężarowego), gdzie temperatura musi odpowiadać temperaturze pomieszczenia magazynowego.

Gdzie wynająć magazyny z kontrolowaną temperaturą?

Wybór magazynu należy rozpocząć od ustalenia korzystnego położenia geograficznego. Magazyny o kontrolowanej temperaturze znajdują się w lokalizacjach, obok których przebiegają główne węzły komunikacyjne, takie kompleksy magazynowe są najbardziej interesujące, zwłaszcza dla dużych sieci sklepów.

Na platformie WareTeka są oferty z całej Polski. Współpracujemy z właścicielami nieruchomości oraz certyfikowanymi brokerami. Zasadniczo budynki są już wyposażone w niezbędne funkcje: wielopoziomowe konstrukcje regałowe, system WMS, ochrona budynku, system przeciwpożarowy Split, osobne pomiary energii elektrycznej i wody dla każdego pomieszczenia.

Magazyn o kontrolowanej temperaturze klasy A oferuje dogodne drogi dojazdowe i węzły komunikacyjne, nowe urządzenia chłodnicze oraz możliwość bezpiecznego przechowywania. Takie centra logistyczne budowane są z uwzględnieniem nowoczesnych zasad funkcjonowania magazynów, z wykorzystaniem urządzeń technologicznych światowych liderów. Posiadają suche magazyny i chłodnie z kontrolowaną temperaturą, warsztaty samochodowe oraz parking.

Magazyn klasy B świadczy usługi składowania towarów na regałach i podłodze, operacje załadunku i rozładunku, usługi transportowe i spedycyjne. Budynki magazynów są kontrolowane temperaturowo, mają posadzki z powłoką przeciwpyłową, rampę i antresoli. Firma, która udostępnia magazyn do wynajęcia, może dla wygody najemców posiadać dużą flotę własnych pojazdów, takich jak naczepy chłodnie i specjalistyczne wyposażenie.

W magazynach klasy C istnieje możliwość zamontowania dodatkowego wyposażenia na życzenie klienta. Częściowo dostępny jest sprzęt magazynowy, ale warunki są podobne do typu hangaru, ponieważ posadzkę z powłoką przeciwpyłową można po prostu zastąpić posadzką betonową.

Wynajem magazynu o kontrolowanej temperaturze na WareTeka

Dość wysoki koszt utrzymania magazynów o kontrolowanej temperaturze wynika z wysokich kosztów niezbędnych materiałów i sprzętu. Taki obiekt wymaga większego zużycia energii elektrycznej niż w przypadku magazynu nieogrzewanego. Pobór energii elektrycznej może sięgać kilkuset kW, dlatego oszczędzanie energii jest ważną opcją przy korzystaniu z magazynów o kontrolowanej temperaturze.

Magazyny z regulowaną temperaturą są bardziej nowoczesną opcją przechowywania towarów, dlatego dostawcy wolą widzieć te magazyny w technologicznie wyposażonych kompleksach klasy A lub B. Na przykład w kompleksie logistycznym klasy A + projekt przewiduje duże pomieszczenia magazynowe z wysokimi sufitami, wyposażone w sprzęt przeładunkowy.

Wysokiej jakości zarządzaniem kompleksami zajmuje się certyfikowana firma. Terytorium obiektu daje szerokie możliwości rozwoju biznesu. Całodobowa praca kompleksu magazynowego pozwala na stały dostęp do magazynu.

Dla wielu firm najbardziej akceptowalnym wyborem jest wynajem lokalu od operatora logistycznego. Wynajęcie magazynu o kontrolowanej temperaturze oferuje wiele możliwości dla odwiedzających platformę WareTeka, gdzie znajdują się lokale do wynajęcia o dowolnej wielkości.

Średnie firmy często potrzebują małych powierzchni magazynowych, dlatego magazyny są podzielone na mniejsze powierzchnie od 200 m2 i więcej. Magazyny umożliwiają przedsiębiorstwom przechowywanie towarów zgodnie z normami sanitarnymi i bez utraty ich jakości.

Zaletami wynajmu magazynu o kontrolowanej temperaturze z WareTeką jest duży ich wybór, opis każdego magazynu, dane kontaktowe wynajmującego oraz bezpieczeństwo transakcji. Nasz zespół bada rynek magazynowy, dzięki czemu wiemy, jak realizować projekty z różnymi trybami magazynowania. Zostaw nam wiadomość w formularzu kontaktowym, a odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.

Również na naszej stronie możesz wynająć ciepły magazyn.

Porównaj oferty
No listings to compare