Wszystkie usługi
A
Wszystkie typy
Wszystkie miasta
Wszystkie okolice
Wszystkie regiony
Sorry, but we could not find warehouses with these characteristics!
//put markers here
Wczytaj więcej ofert
Ładowanie się ...
Hide
Show

A Class warehouses

Unfortunately, warehouses in this settlement are rented. Learn current warehouse proposals on our platform

To warehouses
Usługi magazynowe

Archived: Magazyn HUB logistics w Pęcice

Pełna obsługa magazynowa Profesjonalna obsługa logistyczna świadczona przez doświadczony zespół HUB logistics to m. [więcej]
Pełna obsługa magazynowa Profesjonalna obsługa logistyczna świadczona przez doświadczony zespół HUB logistics to m. [więcej]
Więcej
Wynajem

Archived: Hala magazynowa na wynajem 3000 m2...

Enterprise Logistics posiada magazyny o wysokim standardzie w Stargardzie Szczecińskim. Do dyspozycji klientów są m [więcej]
Enterprise Logistics posiada magazyny o wysokim standardzie w Stargardzie Szczecińskim. Do dyspozycji klientów są m [więcej]
Więcej
3
Usługi magazynowe

Archived: Magazyn 20 km od Dorohusk/Jagodzin...

W Chełmie posiadamy nowoczesne magazyny wysokiego składowania klasy A wyposażone w system zarządzania WMS, o łączne [więcej]
W Chełmie posiadamy nowoczesne magazyny wysokiego składowania klasy A wyposażone w system zarządzania WMS, o łączne [więcej]
Więcej

Wynajem magazynu klasy A: co trzeba wiedzieć

Firmy z segmentu retail, e-commerce, FMCG, farmaceutyki oraz elektroniki często mają do czynienia z towarami o ściśle określonych parametrach magazynowych. Aby produkty dotarły do ​​konsumenta i zachowały swoje pierwotne właściwości, magazyny wyposażone są w specjalistyczny sprzęt. Im bardziej zmodernizowany magazyn, tym wyższa jego klasa.

Jeśli potrzebujesz zapewnić idealne warunki do składowania towaru, wybierz magazyn klasy A.

Co to jest magazyn klasy A

Agencje brokerskie i specjaliści z zakresu logistyki magazynowej preferują podział wszystkich magazynów na klasy. Dzięki temu najemca może ocenić ofertę i zrozumieć, które hale będą odpowiadały potrzebom biznesu.

Istnieje kilka sposobów klasyfikacji magazynów. Jednak jedną z najpopularniejszych metodologii jest ta stworzona przez agencję brokerską Knight Frank. Eksperci skupili się na wyposażeniu magazynu, natomiast lokalizacja odgrywa drugorzędną rolę.

Zgodnie z klasyfikacją Knight Frank, istnieje 6 kategorii magazynów: A+, A, B+, B, C, D. Przyjrzyjmy się bliżej magazynom klasy A.

Magazyn klasy A to nowoczesny, zwykle parterowy budynek, który został zbudowany specjalnie na magazyn. Ułatwia to przenoszenie ładunków do środka, nie ma potrzeby stawiania wind. Powierzchnia zabudowy obiektów magazynowych klasy A to około 40-45%. Z reguły obiekt jest zbudowany w formie prostokąta. Magazyny klasy A izolowane są płytami warstwowymi. Oszczędza to energię do ogrzewania pomieszczenia zimą. Głównym materiałem budowlanym takich pomieszczeń są lekkie konstrukcje metalowe.

Magazyny klasy A zlokalizowane są w pobliżu głównych autostrad miejskich. Tym samym firma wynajmująca takie lokale oszczędza na transporcie towarów. Główną różnicą między magazynami klasy A i A+ są odmienne wymagania dotyczące minimalnej wysokości stropów, rozstawu słupów, liczby bram dokowych.

Parametry magazynów klasy A

Według Knight Frank magazyny klasy A muszą spełniać następujące wymagania:

 • Na terenie magazynu powinien znajdować się parking dla samochodów pracowników, miejsca do parkowania i manewrowania ciężarówkami.
 • Magazyn musi być ogrodzony.
 • Teren zewnętrzny jest oświetlony przez całą dobę.
 • Obiekt oraz teren zewnętrzny są strzeżone przez służbę ochrony.
 • W magazynie znajdują się pomieszczenia biurowe oraz dodatkowe (na przykład toalety, przebieralnie czy pomieszczenia gospodarcze).
 • Minimalna wysokość sufitu to 10 metrów. Dzięki temu najemca może ustawić piętrowe regały i efektywniej wykorzystać przestrzeń magazynową.
 • Minimalne obciążenie podłogi to 5 ton na metr kwadratowy. W ten sposób magazyn klasy A może składować ciężkie ładunki i wykorzystywać każdy rodzaj sprzętu roboczego.
 • Podłoga ze specjalną powłoką przeciwpyłową. Zapewnia to czystość magazynu, czyni go odpornym na wilgoć.
 • Istnieje możliwość regulacji reżimu temperatury. Pozwala to na przechowywanie towarów o dowolnych wymaganiach.

Również linia kolejowa może przebiegać w pobliżu magazynów klasy A — jest to warunek opcjonalny, ale może ułatwić pracę.

Obowiązkowe wyposażenie magazynów typu A

Warunki panujące w magazynach klasy A sprawiają, że obsługa ładunku jest maksymalnie prosta i bezpieczna. Do pracy używany jest specjalny sprzęt:

 • Automatyczne bramy dokowe z regulowanymi platformami. Takie wyposażenie znacznie upraszcza proces rozładunku i załadunku pojazdów. Zgodnie z klasyfikacją Knight Frank minimalna liczba drzwi w magazynach klasy A to 1 na każde 1000 metrów.
 • Czujniki dymu, które pomagają szybko wykryć pożar.
 • Automatyczne systemy gaśnicze.
 • Systemy grzewcze.
 • Systemy wentylacyjne.
 • Systemy nadzoru wideo.
 • Systemy alarmowe.
 • Magazyny klasy A zasilane są z autonomicznych elektrowni i węzłów cieplnych. W ten sposób zmniejsza się prawdopodobieństwo odłączenia energii, co uchroni magazyn przed odłączeniem napięcia i przerwami w sieciach ciepłowniczych.
 • Komunikacja światłowodowa — możesz podłączyć Internet lub inne sieci.
 • System zarządzania magazynem (Warehouse Management System). WMS monitoruje ruch towarów, tworzy paszport produktu, generuje dokumentację i tak dalej.

Niektóre magazyny klasy A mogą mieć system księgowania i kontroli dostępu pracowników. Pozwala śledzić, kiedy personel przychodzi do pracy i upewnić się, że do magazynu nie wchodzą obcy. Obecność takiego systemu jest opcjonalnym warunkiem dla magazynów klasy A.

Magazyny klasy A na polskim rynku nieruchomości komercyjnych

Magazyny typu A cieszą się dużym zainteresowaniem na polskim rynku nieruchomości komercyjnych. Wynika to między innymi z rozwoju segmentu e-commerce. Jak wiadomo, sklepy internetowe potrzebują zmodernizowanych magazynów i muszą przechowywać towary w dużych ilościach. W przeciwieństwie do tradycyjnych sklepów nie mogą przechowywać części towarów na półkach.

Według Cushman & Wakefield powierzchnia nowoczesnych magazynów klasy A+, A, B+ w Polsce w 2020 to około 20,4 mln mkw. Liczby są duże, ale w praktyce polskie przedsiębiorstwa czasami napotykają na brak zmodernizowanych obiektów. Podaż nie zawsze może zaspokoić popyt ze względu na szybki rozwój rynku.

Według najnowszych danych analityków JLL, czynsze za magazyny klasy A, w zależności od regionu, zaczynają się od 2,7 do 4,4 euro/mkw miesięcznie, a nawet dochodzą do 5,25 euro/mkw miesięcznie. Jednak zależy to w dużym stopniu od rodzaju pomieszczenia. Na przykład chłodnia klasy A będzie kosztować więcej.

Wynajem lub sprzedaż magazynu klasy A na platformie WareTeka

Jeśli szukasz magazynu klasy A do wynajęcia, skorzystaj z platformy WareTeka. Aby znaleźć odpowiednią opcję, wypełnij pola wyszukiwania. Aby szybko wyszukać odpowiedni magazyn do wynajęcia lub na sprzedaż, nasz serwis posiada kilka dodatkowych filtrów, w których można wpisać żądaną powierzchnię, region itp.

Zalety platformy WareTeka:

 • Wygodne narzędzia wyszukiwania. W przeciwieństwie do innych serwisów zajmujących się nieruchomościami komercyjnymi WareTeka specjalizuje się wyłącznie w nieruchomościach magazynowych. Opracowaliśmy system filtrów, który uwzględnia wszystkie parametry przeszukiwania magazynu. Możesz spersonalizować swoje wyszukiwanie — przeglądaj magazyny tylko we właściwym miejscu, odpowiedniego typu, klasy.
 • Możliwość pełnego lub częściowego wynajęcia magazynu. Wynajmowanie ogromnych powierzchni magazynowych przez małe i średnie firmy jest niewłaściwe. Możesz wyszukiwać oferty z częściowym wynajmem.
 • Tylko sprawdzeni właściciele i brokerzy. Wszyscy partnerzy platformy WareTeka są zweryfikowani. Oznacza to, że wykluczone jest ryzyko kontaktu z pozbawionymi skrupułów lokatorami.
 • Pomoc w realizacji umowy. Jeśli nie wiesz, jakiego magazynu potrzebuje firma do rozwoju, skontaktuj się ze specjalistami WareTeka. Pomożemy Ci znaleźć odpowiednią opcję i skrócić czas realizacji umowy.

Platforma WareTeka rozwija sferę logistyki magazynowej w Polsce. Sprawiamy, że wyszukiwanie magazynów klasy A na sprzedaż lub do wynajęcia jest jak najbardziej komfortowe.

U nas możesz również znaleźć i wynająć magazyn klasy B.

Porównaj oferty
No listings to compare