Wszystkie usługi
Nieogrzewany Magazyn
Wszystkie miasta
Wszystkie okolice
Wszystkie regiony
Sorry, but we could not find warehouses with these characteristics!
//put markers here
Wczytaj więcej ofert
Ładowanie się ...
Hide
Show

Hale i magazyny - Nieogrzewany magazyn

Unfortunately, warehouses in this settlement are rented. Learn current warehouse proposals on our platform

To warehouses
3
Usługi magazynowe

Archived: Magazyn 20 km od Dorohusk/Jagodzin...

W Chełmie posiadamy nowoczesne magazyny wysokiego składowania klasy A wyposażone w system zarządzania WMS, o łączne [więcej]
W Chełmie posiadamy nowoczesne magazyny wysokiego składowania klasy A wyposażone w system zarządzania WMS, o łączne [więcej]
Więcej
9
Sprzedaż

Archived: Magazyn

Kompleks budynków różnych funkcjonalnych materiałów budowlanych celu, wysokość sufitów i warunków. Niektóre budynki [więcej]
Kompleks budynków różnych funkcjonalnych materiałów budowlanych celu, wysokość sufitów i warunków. Niektóre budynki [więcej]
Więcej
4
Sprzedaż

Archived: zajezdnia samochodów

Povtorka WARE334 Piętro 1 Ilość pięter: 1 Powierzchnia działki od 1,3 m Cały teren jest wyłożona drogowych betonowy [więcej]
Povtorka WARE334 Piętro 1 Ilość pięter: 1 Powierzchnia działki od 1,3 m Cały teren jest wyłożona drogowych betonowy [więcej]
Więcej

Wynajem lub sprzedaż nieogrzewanego magazynu na WareTeka

Dla przedsiębiorców zajmujących się produkcją i sprzedażą produktów powszechnego użytku, konieczność posiadania niezawodnego nieogrzewanego magazynu do przechowywania produktów, jest ważnym elementem właściwej organizacji biznesu.

Od wyboru magazynu w dużej mierze zależy wzrost zysków oraz redukcja ryzyka i strat. Nieogrzewany magazyn można wynająć w wielu miastach Polski. To dobra opcja dla firm, zajmujących się produktami, które nie wymagają specjalnych warunków przechowywania.

Jakie są warunki przechowywania w nieogrzewanym magazynie?

Magazyny nieogrzewane to są pomieszczenia, w których nie ma systemu ogrzewania, ale stworzono wszelkie warunki dla przechowywania towarów. Najczęściej one się wykorzystują do przechowywania wyrobów metalowych (metale żelazne, nieżelazne i stopy), wyrobów z drewna, materiałów budowlanych (w tym materiałów sypkich i płytek), maszyn, sprzętu specjalnego, zapasów itp.

Opłaca się wynająć nieogrzewany magazyn dla przechowywania opon, części zamiennych do różnych jednostek, pojazdów, towary wykonane z PVC i innych materiałów kompozytowych, wełny, bawełny itp. Magazyny bez ogrzewania mogą być: zamknięte, półzamknięte (jedna/dwie ściany), otwarte (najczęściej posiadają tylko dach).

Klasa obiektu określa warunki przechowywania w nieogrzewanym magazynie:

  1. Minimalne warunki przechowywania zapewniają pomieszczenia klasy C i D. Należą do nich piwnice, powierzchnie produkcyjne lub hangary. Wysokość sufitów jest niewielka: dla klasy C wynosi od 4 metrów. Takie magazyny nieogrzewane mają posadzki betonowe lub asfaltowe. Przeważnie nie są strzeżone i nie mają systemów przeciwpożarowych;
  2. Magazyny nieogrzewane kategorii B i B+ znajdują się na terenach zrekonstruowanych i zapewniają korzystniejsze warunki przechowywania. Minimalna wysokość sufitu to 6-8 metrów. Wygodne drogi dojazdowe i rampy ułatwiają przemieszczanie towarów. Z reguły takie nieogrzewane magazyny mają dobrze rozwiniętą infrastrukturę: na terenie może znajdować się toaleta dla personelu, prysznice itp. Zapewniona całodobowa ochrona i ochrona przed ogniem. Obiekty klasy B+ wyposażone są w bramy automatyczne oraz monitoring wizyjny. Znajdują się w pobliżu autostrad lub linii kolejowych;
  3. Warunki premium zapewniają nieogrzewane magazyny kategorii A i A+. To nowoczesne kompleksy budowane według specjalnych projektów. Podłoga jest pokryta betonem z impregnacją przeciwpyłową i wytrzymuję duże obciążenia. Wysokość sufitów jest tutaj znacznie wyższa (co najmniej 10-13 metrów), co umożliwia umieszczenie wielopoziomowego wyposażenia magazynowego. Są zainstalowane alarmy i systemy przeciwpożarowe oraz monitoring całodobowy, również zapewniona ochrona 24/7. Mają doki przeładunkowe i wygodną infrastrukturę wyposażoną w place manewrowe oraz parkingi dla samochodów ciężarowych i osobowych. Do tego, magazyny nieogrzewane należące do klasy A+ oferują przeszkolony zespół serwisowy.

Znając właściwości nieogrzewanych obiektów magazynowych na sprzedaż lub wynajem, znacznie łatwiej jest wybrać idealne dla konkretnego biznesu. Trudno jednoznacznie stwierdzić, który magazyn jest lepszy, nie uwzględniając indywidualnych wymagań klienta.

Jaka jest temperatura powietrza w nieogrzewanym magazynie?

Przed podjęciem decyzji o kupnie lub wynajmie nieogrzewanego magazynu warto zapoznać się z tym, jak zmienia się w nim temperatura w zależności od warunków pogodowych w różnych porach roku.

Trudno jest utrzymać stabilną temperaturę po całej powierzchni nieogrzewanego magazynu. Ściany, które znajdują się od strony południowej, dobrze nagrzewają się w ciągu dnia, a temperatura w ich pobliżu jest wyższa niż w przypadku ścian północnych. W chłodne dni w środku będzie cieplej niż na zewnątrz, a wilgotność poniżej. W ciepłych okresach w pomieszczeniu będzie chłodniej, a wilgotność wzrośnie.

Wewnątrz magazynów nieogrzewanych istnieje taka zależność:

  • W niskich temperaturach w dolnym rzędzie jednego stosu i w środku wskaźniki są prawie identyczne;
  • Natomiast przy temperaturach wyższych w warstwach dolnych będzie najbardziej stabilnie, a w warstwach górnych zależy od zmian zachodzących na zewnątrz budynku.

W okresie jesienno-wiosennym nieogrzewane magazyny wymagają lepszej wentylacji. Jest to konieczne w celu wyrównania temperatury otoczenia z temperaturą produktu w pomieszczeniu. W przeciwnym razie może się zdarzyć, że wiosną na powierzchni składowanych towarów będzie skraplać się para wodna, a w okresie jesiennym wilgoć zbierze się w środku i towar ulegnie zniszczeniu.

Zalecamy ciągłe monitorowanie stanu wentylacji magazynu nieogrzewanego i dostosowywanie w zależności od zmian temperatury zewnętrznej. Częste otwieranie drzwi i niesystematyczne okresy załadunku i rozładunku towaru również doprowadzają do zbędnej wilgoci, która może zniszczyć towar. W efekcie temperatura się zmienia intensywniej, w wyniku czego występują wahania wilgotności i naruszane są warunki temperatury przechowywania.

Ważne jest, aby wziąć pod uwagę optymalne opcje temperatury i wilgotności dla towarów, które mają być przechowywane w nieogrzewanych magazynach. Oto kilka przykładów:

  • Wyroby z metali nieżelaznych i żelaznych wymagają następujących warunków: wilgotność w granicach 30% – 50%, temperatura od +8°C do +12°C;
  • Opony samochodowe i inne wyroby gumowe wymagają wilgotności od 50% do 60%, dopuszczalne wahania temperatury wynoszą od 0°C do +10°C;
  • Materiały tekstylne nadają się do temperatur od +10°C do +16°C; przy wilgotności nie większej niż 60%;
  • Dla skóry i wyrobów z niej wykonanych wystarczy 50% wilgoci, a temperatura może wynosić od +5°C do +19°C;
  • Herbata nie ma ograniczeń temperaturowych, a wilgotność nie powinna przekraczać 60%;
  • Konserwy rybne, konserwowane warzywa i owoce są optymalnie przechowywane w temperaturach od 0°C do +10°C, wilgotność może osiągnąć 75%.

Aby zapobiec nagłym zmianom temperatury w nieogrzewanych magazynach, należy rzadziej otwierać drzwi bez specjalnej potrzeby. Podczas dystrybucji towarów należy pamiętać, że najwyższa wilgotność będzie bliżej podłogi, a w górnych warstwach maleje. Zimą, zwłaszcza przy silnych mrozach, w razie potrzeby można włączyć ogrzewanie. W tym celu stosuje się opalarki.

Gdzie wynająć nieogrzewane magazyny?

W Polsce czynsz najmu nieogrzewanego magazynu jest stosunkowo niski w porównaniu do innych powierzchni magazynowych, ale cena nie zawsze musi być głównym kryterium. Ważne jest, aby znaleźć obiekt, który zapewnia dobre lub akceptowalne warunki przechowywania produktów.

Więc znalezienie magazynów nieogrzewanych do kupna czy wynajmu nie jest łatwym zadaniem. Musimy przejrzeć ogłoszenia prywatne na odpowiednich portalach, zapoznać się z ofertami agencji nieruchomości, przejrzeć lokalne bazy danych. Jednak współpraca z niesprawdzonym prywatnym przedsiębiorcą często zamienia się w kłopoty.

Aby nie stawić czoła nieuczciwym właścicielom, lepiej skorzystać z pomocy specjalistów zajmujących się nieruchomościami magazynowymi. Z ich pomocą trafnie wybierzesz najlepszą dla siebie opcję pod względem ceny, klasy, wygody lokalizacji, dostępności dróg dojazdowych itp. Magazyny nieogrzewane na sprzedaż czy wynajem oceniane są według kilku kryteriów.

Warto zastanowić się:

  • Czy nieogrzewany magazyn jest zgodny z zadeklarowaną klasą;
  • Jakie są rzeczywiste wymiary pomieszczeń, bram i drzwi;
  • Położenie geograficzne: bliskość głównych autostrad, linii kolejowych, oddalenie od terenów zabudowanych itp;
  • Czy istnieją dodatkowe usługi i ich charakter;
  • Stan wewnątrz: obecność pleśni, pęknięć, innych wad i usterek.

Umożliwi to ustalenie obiektywnego kosztu wynajmu nieogrzewanego magazynu.

Wynajmij nieogrzewany magazyn na WareTeka

WareTeka to specjalistyczna platforma do wynajmu lub kupna powierzchni magazynowej, w tym nieogrzewanej. Zebraliśmy informacje z całej Polski. Tutaj znajdziesz miejsce do przechowywania towarów w dowolnej miejscowości swojego regionu, powiatu lub w miejscach, w których działa Twoja firma.

Magazyny nieogrzewane można wynająć w całości lub częściowo. Każdy obiekt zaprezentowany w katalogu zawiera szczegółowy opis parametrów technicznych i cech. W pobliżu znajduje się interaktywna mapa, na której można określić zalety lokalizacji magazynu: oddalenie od terenów zabudowanych, trasy transportu kolejowego i drogowego itp. Wielofunkcyjne filtry pozwalają wybrać z ogólnej listy tylko te obiekty, które spełniają wymagane kryteria wynajęcia magazynu nieogrzewanego.

U nas możesz również znaleźć i wynająć magazyn klasy A.

Porównaj oferty
No listings to compare