Wynajem
Wszystkie typy
Wszystkie miasta
Wszystkie okolice
Wszystkie regiony
Sorry, but we could not find warehouses with these characteristics!
//put markers here
Wczytaj więcej ofert
Ładowanie się ...
Hide
Show

Hale i magazyny - Wynajem

Unfortunately, warehouses in this settlement are rented. Learn current warehouse proposals on our platform

To warehouses
Wynajem

Archived: Powierzchnia produkcyjno-magazynow...

Lokalizacja: Obiekt położony w północnej części Łodzi, na terenie Teofilowa Przemysłowego. Lokalizacja blisko klucz [więcej]
Lokalizacja: Obiekt położony w północnej części Łodzi, na terenie Teofilowa Przemysłowego. Lokalizacja blisko klucz [więcej]
Więcej
Wynajem

Archived: Hala magazynowa na wynajem 3000 m2...

Enterprise Logistics posiada magazyny o wysokim standardzie w Stargardzie Szczecińskim. Do dyspozycji klientów są m [więcej]
Enterprise Logistics posiada magazyny o wysokim standardzie w Stargardzie Szczecińskim. Do dyspozycji klientów są m [więcej]
Więcej
6
Wynajem

Archived: Wynajem powierzchni magazynowej – ...

Otoczenie: Teren ogrodzony z całodobową ochroną. Monitoring (telewizja przemysłowa). Place manewrowe. Dogodne miejs [więcej]
Otoczenie: Teren ogrodzony z całodobową ochroną. Monitoring (telewizja przemysłowa). Place manewrowe. Dogodne miejs [więcej]
Więcej

Wynajem magazynów za pomocą 2 kliknięć: szybki wynajem hali w Polsce

Składowanie i dystrybucja towarów w magazynie to priorytetowe zadanie dla operatorów logistycznych 3PL; dostawców usług logistycznych; firm działających w branży rolniczej, FMCG, handlu detalicznego itp. Kontrola zdolności dystrybucyjnych wpływa na jakość usług, zmniejsza koszty transportu i optymalizuje ceny dla użytkownika końcowego. Jak pokazuje praktyka, w przypadku małych i średnich przedsiębiorstw, kupowanie własnych pomieszczeń do przechowywania produktów jest często niepraktyczne. Wynajem magazynu lub hali jest bardziej efektywny z finansowego punktu widzenia.

Szukając magazyny do wynajęcia, polscy przedsiębiorcy mogą korzystać z co najmniej dziesięciu różnych serwisów wynajmu nieruchomości komercyjnych. Jednak każde z tych rozwiązań nie posiada tyle możliwości co WareTeka. Nasza platforma to narzędzie do szybkiego i wygodnego wyszukiwania powierzchni magazynowych w zależności od potrzeb biznesu. Za jej pomocą możesz wynająć lub sprzedaż różne typy hal magazynowych i znaleźć partnerów dla swojej firmy.

Zapewniamy wygodny system nawigacji i zaawansowane filtry do wynajęcia magazynu za pomocą 2 kliknięć we wszystkich miastach Ukrainy a Polski. Codziennie na stronie publikowanych jest ponad 100 nowych ofert wynajmu magazynów.

Jaka jest cena wynajmu magazynu?

Cena wynajmu magazynów różni się w zależności od:

  • Lokalizacji. Magazyny zlokalizowane w odległych rejonach miasta i województwach będą tańsze ze względu na konieczność starannego planowania transportu towarów.
  • Powierzchni. Wielkość składowanych produktów uzależniona jest od wielkości magazynu. Im większa hala magazynowa, tym wyższa jest jej cena.
  • Klasy magazynu. W zależności od parametrów technicznych pomieszczenia magazyny podzielone są na 6 kategorii: A +, A, B +, B, C, D. Najwyższa to klasa A +. Magazyny z tej kategorii charakteryzują się dużą powierzchnią, mogą zawierać biuro firmy, pomieszczenia biurowe, narzędzia do rozładunku i załadunku towarów. Najniższa klasa D obejmuje pomieszczenia, które mają minimalne wymagania dotyczące przechowywania towarów. Są to hangary, piwnice, stodoły i pomieszczenia przemysłowe bez ogrzewania. W związku z tym im niższa klasa magazynu, tym tańszy będzie czynsz.
  • Typu magazynu. W zależności od charakterystyki reżimu temperaturowego magazyn dzieli się na mrożnie, chłodnie, chłodnicze, ogrzewane i suche magazyny. Działki i hale przemysłowe można przekształcić w magazyn. Niektórzy właściciele oferują do wynajęcia nieogrzewane pomieszczenia, takie jak hangary. Jeśli jest planowane przechowywanie produktów i materiałów, które wymagają specjalnego reżimu temperaturowego i określonego poziomu wilgotności, wówczas koszt wynajęcia magazynu wyposażonego do takich celów będzie wyższy. Magazyny bez specjalnych warunków przechowywania będą tańsze.
  • Warunków przechowywania i załadunku towaru. Niektóre magazyny są wynajmowane z regałami do przechowywania produktów, paletami do łatwego transportu wózkami widłowymi. To znacznie upraszcza planowanie łańcucha dostaw, ale wpływa na ostateczny koszt wynajmu lokalu.
  • Obecności systemów bezpieczeństwa. W przypadku magazynowania towarów łatwopalnych zaletą będzie system gaśniczy. Najemcy zwracają również uwagę na obecność alarmu w magazynie. Systemy bezpieczeństwa to kryterium wyboru magazynu, za który trzeba będzie dopłacić.

Wybierając obiekty, należy kierować się nie tylko ceną wynajmu magazynu oraz hali, ale także specyfiką prowadzonej działalności.

Magazyny do wynajęciah: na co zwrócić uwagę?

Specjaliści platformy WareTeka zebrali rekomendacje, które pomogą Ci znaleźć magazyn do wynajęcia w najlepszej cenie:

  1. Wybierając rozmiar pomieszczenia, weź pod uwagę specyfikę prowadzonej działalności. Dla małych i średnich firm wynajęcie magazynu o powierzchni ponad 1000 metrów kwadratowych będzie decyzją niecelową. W większości przypadków wolna przestrzeń będzie niezajęta, a wynajęcie dużego magazynu będzie kosztować dużo.
  2. Dowiedz się, czy magazyn jest zgodny z rządowymi przepisami bezpieczeństwa. Organy regulacyjne są zobowiązane do dokładnego sprawdzania poziomu bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Lepiej jest od razu zadbać o przestrzeganie zasad, niż korygować niedociągnięcia.
  3. Zdecyduj, co jest ważniejsze dla biznesu – niski koszt wynajmu czy łatwość transportu towaru. Dla przedsiębiorców cena wynajmu hali produkcyjnej jest głównym czynnikiem przy wyborze magazynu. Jeśli jednak jest zbyt daleko od sieci dróg, będziesz musiał dodatkowo oszacować koszt transportu produktu. Niski koszt magazynowania nie zwróci kosztów, które trzeba będzie zainwestować w transport. Wynajęcie magazynu w odległej części miasta jest uzasadniona, jeśli produkty są przeznaczone do sezonowego przechowywania.
  4. Zwróć uwagę na jakość budowy. W pomieszczeniach magazynowych stosuje się lita podłoga podłogową, na której nie powstają wióry i nierówności. Zwiększa to obciążenie fundamentu i ułatwia korzystanie ze specjalistycznego sprzętu do inwentaryzacji, załadunku i rozładunku towarów. Aby pozbyć się zewnętrznego hałasu i zoptymalizować koszty zimą, do ogrzewania stosuje się materiały wykończeniowe, takie jak płyty warstwowe. Pozwalają również na osiągnięcie optymalnej temperatury i wilgotności podczas przechowywania odpowiednich towarów.
  5. Wybierz klasę magazynu w zależności od potrzeb biznesowych. Nie zawsze warto wybierać najwyższą kategorię A + do wynajęcia magazynu. Warto zapoznać się z zasadami klasyfikacji i zdecydować, który typ będzie optymalny dla biznesu.
  6. Dowiedz się, co jest wliczone w cenę wynajmu. Wynajmując halę lub magazyn, niektórzy właściciele wliczają w cenę opłaty komunalne, podatki, a nawet koszty ochrony. Zmniejsza to ostateczną cenę wynajmu magazynu.

WareTeka pomoże Ci wynająć przestrzeń magazynową dostosowaną do Twojego biznesu. Za pomocą filtrów można wybrać typ i klasę magazynu, wybrać miasto, cenę oraz rozmiar powierzchni magazynu. W razie potrzeby specjaliści platformy pomogą Ci wybrać najlepszą opcję.

Jaki magazyn wynająć najlepiej?

To zależy od rodzaju działalności. Jeśli działamy w branży e-commerce, to najlepiej będzie pasował magazyn klasy A z pełną obsługą logistyczną, czyli fulfilment. W przypadku prowadzenia firmy produkcyjnej, mając do dyspozycji cały niezbędny sprzęt i pracowników, może się bardziej opłacić wynajęcie magazynu klasy B, do składowania materiałów różnego rodzaju.

Głównym czynnikiem wpływającym na wybór powierzchni magazynowej do wynajęcia jest lokalizacja. Małe przedsiębiorstwa produkcyjne, przeważnie szukają przestrzeń magazynową na wynajem, niedaleko od miejsca produkowania towaru. Dla dużych firm większe znaczenie mają kryteria techniczne i lokalizacja obok dużych węzłów komunikacyjnych, arterii transportowych oraz miast.

Firmom, dopiero zaczynającym swoją działalność z ograniczonym budżetem, najlepiej wynajmować magazyny klasy A+. Nowoczesne obiekty mają w ofercie nie tylko dużą przestrzeń, która może służyć nawet do uruchomienia produkcji, ale dodatkowo biura, pomieszczenia socjalne, parkingi, place manewrowe oraz całodobową ochronę. Budowa podobnej powierzchni magazynowej od zera wymaga gigantycznych kosztów, w porównaniu z wynajmem.

Czy opłaca się inwestycja w magazyn pod wynajem?

Zdecydowanie tak. Na rynku wynajmu magazynów panuje ciągły wzrost popytu, zwłaszcza na małe powierzchnie magazynowe, którego na razie nie da się w pełni zaspokoić. Popyt kilkakrotnie przewyższa propozycje. Więc taka sytuacja daje możliwość inwestorom skutecznie wkładać pieniądze w dany segment.

W przypadku braku klientów na duże metraże można dostosować przestrzeń do potrzeb małych przedsiębiorców, żeby stworzyć tak zwany hotel magazynowy na wynajem. W taki sposób, każdy metr kwadratowy będzie stale przynosił zysk, a małe przedsiębiorstwa docenią indywidualne podejście do każdego klienta. Taka elastyczność obiektu tworzy najatrakcyjniejsze oferty, które zawsze będą mieli przewagę na rynku.

Kolejny wzrost popytu odnotowano na samoobsługowe boksy magazynowe do wynajęcia, które są rodzajem mini magazynów. Z tej opcji korzystają przedsiębiorcy, firmy, a nawet osoby prywatne w celu przechowywania rzeczy lub samochodu. Takie boksy tworzą z kontenerów od siedmiu metrów kwadratowych i więcej, według potrzeb klienta. Zapewniają całodobowy dostęp i ochronę 24/7. Więc inwestycja w magazyny pod wynajem zadowoli jak małych tak i dużych inwestorów. Każdy może wybrać sobie swoje pole działalności, od boksów magazynowych do parków logistycznych.

Co bardziej się opłaca, wynająć magazyn czy zbudować własny?

Przede wszystkim decyzja zależy od funduszy finansowych, którymi dysponujemy, rodzaju działalności i planu rozwoju. Budowa własnego magazynu to olbrzymi koszt pracy i materiałów oraz dodatkowo zbyt wielka cena gruntów. Więc będzie sporym wyzwaniem dla przedsiębiorstwa w dynamicznie zmieniającym się świecie. Firmom często się zdarza sezonowy wzrost popytu, stąd potrzeba dodatkowej przestrzeni magazynowej w krótkim czasie.

Najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest wynajęcie magazynu z usługami 3PL lub fulfilment. Zawieramy umowę na interesujący nas okres bez konieczności zatrudnienia personelu. Po zakończeniu umowy lub nagłej zmianie sytuacji na rynku nie musimy się martwić o nierentowny metraż i utrzymaniu zbędnych pracowników. W tym przypadku zdecydowanie się opłaca wynajem magazynu, a w każdej innej sytuacji musimy myśleć rozsądnie, rozważyć różne możliwości i wybrać optymalną.

Porównaj oferty
No listings to compare