Wszystkie usługi
Magazyn Chłodniczy
Wszystkie miasta
Wszystkie okolice
Wszystkie regiony
Sorry, but we could not find warehouses with these characteristics!
//put markers here
Wczytaj więcej ofert
Ładowanie się ...
Hide
Show

Hale i magazyny - Magazyn chłodniczy

Unfortunately, warehouses in this settlement are rented. Learn current warehouse proposals on our platform

To warehouses
Wynajem

Archived: Kompleks handlowo-rozrywkowe

Istnieje podwyższone i część piwnicy. Rampa do rozładunku. Jest możliwe zastosowanie chłodziarki (3 * 5 * 4) Lodówk [więcej]
Istnieje podwyższone i część piwnicy. Rampa do rozładunku. Jest możliwe zastosowanie chłodziarki (3 * 5 * 4) Lodówk [więcej]
Więcej
Sprzedaż

Archived: Hala magazynowa na sprzedaż w Świn...

Na sprzedaż hala z kontrolą i regulacją parametrów chłodni i mroźni – obiekt chłodniczy, mroźnia, magazyn o powierz [więcej]
Na sprzedaż hala z kontrolą i regulacją parametrów chłodni i mroźni – obiekt chłodniczy, mroźnia, magazyn o powierz [więcej]
Więcej
Sprzedaż

Archived: Magazyn

Infrastruktura: Tor Materiał temperatura zamrażarka + 950 m2 + 5 + 2. Storage Area 465 m2 suche. Nie єstakada. Sprz [więcej]
Infrastruktura: Tor Materiał temperatura zamrażarka + 950 m2 + 5 + 2. Storage Area 465 m2 suche. Nie єstakada. Sprz [więcej]
Więcej

Magazyny chłodnicze do wynajęcia lub sprzedaży w Polsce

Przemysłowe magazyny chłodnicze są technicznie ważne w kolejności dostaw towarów. Pomyślne funkcjonowanie większości hurtowni spożywczych zależy od prawidłowego funkcjonowania magazynów o niskiej temperaturze.
Magazyn niskotemperaturowy pozwala magazynować różne grupy i rodzaje towarów, produktów i materiałów, które wymagają specjalnych warunków niskotemperaturowych podczas przechowywania w magazynie. Dla przedsiębiorstwa ważne jest prawidłowe przechowywanie, zachowanie wyglądu i smaku produktów łatwo psujących się lub wstępnie zamrożonych. Wykorzystywane są do tego przemysłowe urządzenia chłodnicze i komory chłodnicze.

Magazyn chłodniczy ma reżim temperaturowy od +3°C do -18°C. Ta temperatura jest wystarczająca do przechowywania warzyw, owoców, schłodzonego mięsa i ryb, produktów mlecznych i innych surowców. Najnowocześniejsze urządzenia chłodnicze, w których stosuje się najlepszy dostępny obecnie sprzęt, pokazują przyszłość magazynów o niskiej temperaturze.

W Polsce są sporo takich magazynów, który specjalnie wyposażone do przechowywania żywności w niskich temperaturach i szokowego zamrażania. Pomieszczenia podzielone są na oddzielne komory chłodnicze, w których zapewnione jest bezpieczeństwo ładunku przed ekstremalnymi temperaturami.

Wynajem magazynu chłodniczego

Wynajem magazynów niskotemperaturowych to najłatwiejsza opcja dla firmy. Na początku będzie najtańsza, ale w dłuższej perspektywie może być bardziej kosztowna. Wynika to z wysokiego czynszu oraz konieczności wyposażenia w różnorodny sprzęt dostosowany do Twoich potrzeb.

Klient może kupić magazyn z urządzeniami chłodniczymi, co będzie drożej, ale później koszt może się opłacić, a zakupiony magazyn o niskie temperaturze przyniesie większy zysk. W Polsce są sporo firm deweloperskich zajmujących się budową i sprzedażą magazynów сhłodniczych. Znaleźć takie oferty można również na platformie Wareteka.

Możliwe jest zawarcie umowy na budowę pod klucz, ale magazyn niskotemperaturowy powstanie przez około rok. Budowa magazynów chłodniczych odbywa się według standardowych projektów, z uwzględnieniem wymagań przechowywania poszczególnych produktów.

Magazyn niskotemperaturowy na wynajem w Warszawie to rozwiązanie, które pozwoli używać własną przestrzeń magazynową w stolice. Pomieszczenie o wysokości sufitu od 10 metrów z ruchomym systemem regałów będzie odpowiadało wymagającemu klientowi.

Wynajem magazynu chłodniczego w Wrocławiu jest możliwy wraz z windami towarowymi i ładowarkami. Magazyn oparty jest na metalowej ramie. Płyty warstwowe wykonane są z wtryskiwanej pianki poliuretanowej. Dobrze uszczelnione panele ścienne i sufitowe muszą wytrzymać odkształcenia termiczne paneli izolowanych.

Na wysokości 10 metrów lub większej wentylatory powinny być montowane jak najbliżej sufitu. Chłodnice powietrza są zwykle instalowane w korytarzach między regałami.
Powietrze zewnętrzne może wpływać do komory chłodzącej przez drzwi w okresach załadunku i rozładunku towarów. Dlatego zwykle instalowane są inne plastikowe zasłony ciepła. W przeciwnym razie pogorszy się działanie chłodnic powietrza w magazynie.

Koszt wynajmu magazynu chłodniczego wynosi od 20 zł. za metr kwadratowy. Wysoka cena jest związana z wytrawami energii elektrycznej. Chociaż nowoczesne energooszczędne rozwiązania techniczne pozwolą zaoszczędzić nawet 30% energii elektrycznej.

Liczba suchych magazynów szybko się rośni, natomiast magazynów chłodniczych dalej jest brak. Rynek propozycji magazynów niskotemperaturowych jest dużo mniejszy od popytu, zwłaszcza na magazyny klasy A. Wysoki koszt ich budowy, projektowania i eksploatacji, niestandardowy projekt ścian wpływa na ten problem. Nie wszyscy inwestorzy są gotowi wydawać swoje pieniądze na magazyny chłodnicze. Chociaż przechowywanie produktów w komorach niskotemperaturowych jest ważnym krokiem dystrybucji towarów od producenta.

Na platformie Wareteka możesz znaleźć również magazyny chłodnicze na wynajem, jak i na sprzedaż. Zabraliśmy oferty magazynów o niskiej temperaturze z całej Polski. Po wybraniu magazynu prosimy o kontakt telefoniczny lub na czacie.

Porównaj oferty
No listings to compare