Wszystkie usługi
B
Wszystkie typy
Wszystkie miasta
Wszystkie okolice
Wszystkie regiony
Sorry, but we could not find warehouses with these characteristics!
//put markers here
Wczytaj więcej ofert
Ładowanie się ...
Hide
Show

B Class warehouses

Unfortunately, warehouses in this settlement are rented. Learn current warehouse proposals on our platform

To warehouses
Sprzedaż

Archived: Magazyn

Łączna powierzchnia 2453 m2 + 119 m2 biura tam lokatorów Wejście od dużych maszyn Piętro 1 Zapraszamy do wyświetlen [więcej]
Łączna powierzchnia 2453 m2 + 119 m2 biura tam lokatorów Wejście od dużych maszyn Piętro 1 Zapraszamy do wyświetlen [więcej]
Więcej
Sprzedaż

Archived: Magazyn na sprzedaż Niepruszewo 2 ...

Nowoczesny obiekt magazynowy na wynajem, zlokalizowany na zachód od Poznania (Niepruszewo). Dostępna powierzchnia m [więcej]
Nowoczesny obiekt magazynowy na wynajem, zlokalizowany na zachód od Poznania (Niepruszewo). Dostępna powierzchnia m [więcej]
Więcej
6
Sprzedaż

Archived: Magazyn

powierzchni 2,06 ha. Kompleks składa się z trzech wzajemnie powiązanych obiektów magazyny z powierzchni 6217.5 m? w [więcej]
powierzchni 2,06 ha. Kompleks składa się z trzech wzajemnie powiązanych obiektów magazyny z powierzchni 6217.5 m? w [więcej]
Więcej

Wynajem magazynu klasy B: co musisz wiedzieć

Zarówno branża detaliczna, jak i e-commerce szybko się rozwija na całym świecie. Jednak do przechowywania produktów w ściśle określonych warunkach temperaturowych potrzebny jest specjalnie wyposażony magazyn. Wiele firm, w tym spożywczych, preferuje wynajem magazynów klasy B. Takie magazyny łączą w sobie dobre warunki składowania i niższe stawki czynszu w porównaniu z magazynami klasy A.

Magazyn typu B — co to jest?

Według powszechnej klasyfikacji międzynarodowej firmy doradczej Knight Frank magazyn typu B to budynek parterowy lub kilkupiętrowy. Z reguły hale tej klasy mają kształt prostokąta. Magazyny klasy B można budować od podstaw lub przebudowywać na potrzeby magazynowe.

Jeśli magazyn jest wielopiętrowy, musi być wyposażony w windy towarowe. Zgodnie z klasyfikacją minimalna nośność wynosi co najmniej trzy tony. Ponadto specjaliści Knight Frank określają optymalną liczbę wind — 1 szt. na każde 2 tys. metrów kwadratowych. To wymaganie jest opcjonalne.

Klasyfikacja magazynów według klasy to wygodne narzędzie dla uczestników rynku nieruchomości. Dzięki temu najemcy mogą wycenić lokal, poznać minimalne wymagania dla każdego typu magazynu i wybrać najlepszą opcję dla biznesu.

Magazyny według klasyfikacji Knight Frank dzielą się na 6 typów: A+, A, B+, B, C i D. Magazyny klasy A+ to lokale w pełni zaspokajające potrzeby biznesu. Wyposażone są we wszystko, co niezbędne do prawidłowego przechowywania produktów. Zatem magazyn klasy D jest najniższą klasą lokali. Nadają się tylko do przechowywania towarów bez specjalnych warunków. Magazyn typu B jest opcją pośrednią.

Charakterystyka i wyposażenie magazynów klasy B

Charakterystyka i wyposażenie magazynów klasy B

Firma doradcza Knight Frank ma minimalne wymagania dotyczące parametrów technicznych magazynów klasy B:

  • Minimalna wysokość sufitu to 6 metrów.
  • Posadzka asfaltowa lub betonowa bez powłoki przeciwpyłowej.
  • Należy pamiętać, że w klasyfikacji Knight Frank nie ma wymagań dotyczących wytrzymałości posadzki na obciążenie dla magazynów klasy B.

Firma doradcza nakłada również dodatkowe wymagania dotyczące komunikacji i wyposażenia magazynów typu B. Obejmują one obecność:

  • Systemu grzewczego;
  • Systemów sygnalizacji pożaru i systemów gaśniczych;
  • Telekomunikacji;
  • Systemów bezpieczeństwa i nadzoru wideo.

Magazyny klasy B powinny mieć również komfortowe warunki do załadunku i rozładunku pojazdów. W tym celu pomieszczenie musi być wyposażone w rampę. Dodatkowo magazyny klasy B muszą posiadać specjalne przestrzenie dla pojazdów i ich manewrowania. Tutaj samochody mogą czekać na swoją kolej na załadunek/rozładunek.

Dodatkowo zgodnie z wymaganiami Knight Frank, teren zewnętrzny i magazyn muszą być chronione. Dodatkowym warunkiem jest obecność pomieszczeń pomocniczych, takich jak: biura, szatnie dla personelu, pomieszczenia gospodarcze itp.

Osobnym segmentem w klasyfikacji magazynów typu B są warunki opcjonalne:

  • Obecność systemu wentylacji;
  • Linia kolejowa przebiegająca w pobliżu magazynu;
  • Biura;
  • Autonomiczny system zasilania;
  • Węzeł cieplny;
  • Systemy księgowe i kontroli dostępu dla pracowników.

Jak widać, magazyn klasy B ma niższe parametry techniczno-użytkowe od magazynów klasy A. Jest to jednak dobra alternatywa dla firm, które chcą wynająć magazyn w optymalnej cenie.

Wynajem magazynu klasy B na polskim rynku nieruchomości: ile kosztuje?

Obecnie na polskim rynku nieruchomości magazynowych brakuje magazynów wysokiej klasy. Duzi detaliści wolą budować od podstaw własne zmodernizowane magazyny. Jednak dla mniejszych firm magazyn klasy B może być dobrą alternatywą.

Ceny wynajmu magazynów klasy B w Polsce są silnie uzależnione od lokalizacji i regionu, w którym się znajdują. Średnio to około 20 zł za metr kwadratowy. Należy pamiętać, że w rzeczywistości są cenniki powyżej i poniżej. Można też powiedzieć, że hale magazynowe w pobliżu takich miast jak Warszawa, Poznań, Wrocław, Łódź i w aglomeracji śląskiej mają zazwyczaj wyższy poziom wyposażenia i standardów, wynika to z intensywnego rozwoju sektora logistycznego w tych regionach. Im bardziej zagospodarowany teren, tym wyższa cena, o czym świadczą ceny w województwie mazowieckim (ponad 70% wyższe od średnich).

Warszawa wyróżnia się wysokimi czynszami najmu oraz niewielką ilością podaży zarówno magazynów klasy A jak i B. Główni najemcy to operatorzy logistyczni, sieci handlowe, firmy kurierskie, e-commerce itp. Szukając magazyn klasy B do wynajęcia, można zauważyć, że najwyższe ceny obserwuje się w rejonie dużych miast. To tutaj znajduje się większość centrów logistycznych klasy A i B w Polsce.

Jak obliczyć koszt wynajmu magazynu klasy B: od czego zależy cena

Z reguły koszt wynajmu magazynów liczony jest według 3 parametrów:

  1. Lokalizacja magazynu wpływa bezpośrednio na ogólne koszty logistyczne. Jeśli magazyn znajduje się daleko od punktów sprzedaży, koszty transportu rosną. Dodatkowo jeśli lokale znajdują się w pobliżu autostrad, ważne jest, aby wziąć pod uwagę czas w korkach. Lokalizacja magazynu jest ważnym wskaźnikiem dla firm zajmujących się logistyką ostatniej mili. Zatem jeśli nieruchomość będzie położona blisko miasta, z dobrymi połączeniami komunikacyjnymi, cena wynajmu będzie wyższa.
  2. Typ. Towary mają różne wymagania dotyczące przechowywania. Dlatego zwykle klasyfikuje się klasy według typów — magazyny ogrzewane, suche, chłodni, wielotemperaturowe i tak dalej. Na przykład chłodnia, w której można utrzymać niską temperaturę, najlepiej nadaje się do przechowywania mięsa. Do przechowywania wyrobów metalowych wynajmowane są suche magazyny w celu ochrony produktu przed korozją. Aby magazyn działał w wymaganym reżimie temperaturowym, stosuje się dodatkowe wyposażenie — lodówki, ogrzewanie, systemy wentylacyjne i tak dalej. Koszt wynajmu i obsługi z dodatkową komunikacją będzie wyższy.
  3. Klasa. Według wszystkich istniejących klasyfikacji magazynów im wyższa klasa, tym większe wymagania stawiane są lokalom. Oznacza to, że właściciele muszą zadbać o optymalne parametry techniczne i zagospodarowanie terenu. Dlatego koszt wynajęcia magazynu klasy A+ będzie znacznie wyższy niż lokalu klasy D.

Ponadto najemcy powinni wiedzieć, że w większości przypadków cena najmu jest podana za każdy metr kwadratowy. Zatem im więcej miejsca potrzebuje firma, tym wyższy koszt. Ponadto, obliczając koszt utrzymania magazynu, należy wziąć pod uwagę rachunki.

WareTeka — proste i wygodne narzędzie do wyszukiwania magazynów

Firmy logistyczne, detaliści i inne segmenty wykorzystują nieruchomości magazynowe do skalowania swojej działalności. Jednak w Polsce znalezienie najlepszej opcji zajmuje dużo czasu przez brak wygodnych narzędzi. Platforma WareTeka ma na celu rozwiązanie tego problemu.

W naszej ofercie:

  • Wygodne filtry do wyszukiwania magazynów według kryteriów. Niektóre firmy muszą przechowywać towary w ściśle określonych warunkach temperaturowych, podczas gdy inne potrzebują prostego pomieszczenia na potrzeby produkcji. WareTeka ułatwia znalezienie magazynu na każdą potrzebę biznesową. Na platformie oferty można sortować według kryteriów — lokalizacji, rodzaju, klasy, stopnia mechanizacji itd. System odfiltruje wszystkie nieistotne opcje.
  • Jedna z największych baz magazynowych w Polsce. WareTeka zgromadziła w jednym miejscu setki magazynów na terenie całego kraju, a ich liczba z każdym dniem rośnie.
  • Zweryfikowani partnerzy. Sprawdzamy każdego użytkownika platformy. Zapewni to bezpieczeństwo wynajmu lub sprzedaży magazynu klasy B.
  • Pomoc w wyborze nieruchomości magazynowej. Specjaliści platformy WareTeka pomagają użytkownikom znaleźć magazyn pod ich potrzeby biznesowe. Po prostu poproś o pomoc na czacie.

Zacznij szukać magazynu klasy B na sprzedaż lub wynajem na WareTeka — to łatwe, szybkie i bezpieczne.

U nas możesz również znaleźć i wynająć hale magazynowe w Bydgoszczy.

Porównaj oferty
No listings to compare