zaawansowane wyszukiwanie
Zaawansowane opcje wyszukiwania
znaleźliśmy 0 wyniki
Twoje wyniki wyszukiwania

TOP 10 największych magazynów w Polsce

Opublikowany przez Anna Khaletskaya na 03.05.2021
| 0
TOP 10 największych magazynów w Polsce

Rynek usług magazynowych w Polsce rozwija się bardzo szybko i dynamicznie. W wielu branżach przemyślana i wydajna logistyka zapewnia przewagę konkurencyjną. Każda firma do swoich celów potrzebuje hale magazynowe, spełniające odpowiednie wymagania. Przyjrzyjmy się największym halom magazynowym Polski, poznajmy ich lokalizację i posiadane powierzchnie. Zobaczymy ranking największych magazynów i terenów logistycznych, które mają nowoczesny sprzęt i technologie.

Tabela największych magazynów w Polsce

FirmaLokalizacjaPowierzchnia, mkw.
1Prologis Park ChorzówChorzów, śląskie251 500
2Tulipan Park StrykówStryków, łódzkie188 000
3Europolis Park BłonieBłonie, mazowieckie184 000
4Panattoni Park Poznań IPoznań, wielkopolskie171 600
5Prologis Park Wrocław Bielany WrocławskieWrocław, dolnośląskie168 000
6Millenium Logistic Park PruszkówPruszków, mazowieckie168 000
7Panattoni Park MysłowiceMysłowice,  śląskie160 000
8Prologis Park TeresinTeresin, mazowieckie159 441
9Prologis Park BłonieBłonie, mazowieckie152 000
10Prologis Park DąbrowaDąbrowa, wielkopolskie144 030

#1. Prologis Park Chorzów

Nowoczesny centrum dystrybucyjne w Chorzowie to największy magazyn w Polsce i lider branży logistycznej, mający dziewięć budynków magazynowo-biurowych o 251 500 metrów kwadratowych łącznej powierzchni. W ofercie ma także wynajem modułów od 838 mkw. w strefie Small Business Units.

Zlokalizowany w regionie śląskim koło Katowic, dobrze się łączy z autostradą A4, która jest główną arterią transportową między Niemcami a Ukrainą. Około 15 km do skrzyżowania z autostradą A1, łączącą południe Polski z północą.

Świetny dojazd do aglomeracji zapewnia komunikacja miejska. Na życzenie zleceniodawcy można tu zbudować moduły magazynowe BTS, które spełnią wszystkie wymagania i oczekiwania, ze szczegółami według własnych potrzeb.

TOP 10 największych magazynów w Polsce - 2

#2. Tulipan Park Stryków

Drugi w rankingu magazynów Park , który jest największym inwestycyjnym projektem spółki SEGRO w Europie Centralnej. Cała powierzchnia kompleksu obejmuje ponad 188 000 mkw.

Lokalizacja Parku zapewnia idealne warunki dystrybucji, sąsiaduje bezpośrednio autostradzie A2 niedaleko węzła z autostradą A1, pierwsza łączy północ i południe, druga wschód i zachód.

W ramach projektu będzie oddane do użytku 400 000 mkw. z możliwością budowy magazynów według życzeń klienta z biurem na antresoli. Dostępne moduły do wynajmu od 2 500 mkw. Infrastruktura obejmuje parkingi dla personelu i klientów, place manewrowe oraz szerokie drogi wewnętrzne.

TOP 10 największych magazynów w Polsce - 3

#3. Europolis Park Błonie

Trzeci w rankingu największych logistycznych centrów w całej Polsce należy do CA Immo, składa się z ośmiu budynków i obejmuje obszar 184 000 mkw., w perspektywie ma zająć 317 000 mkw.

Znajduje się w Błoniu pobliżu Warszawy niedaleko trasy międzynarodowej E30 oraz blisko węzła Grodzisk Mazowiecki autostrady A2. Sąsiaduje z głównymi obiektami komunikacji lotniczej i kolejowej.

Teren jest wyposażony w miejsca parkingowe i manewrowe dla transportu TIR. Oferowane powierzchnie magazynowe i biurowe utrzymują w wysokich standardach. Hale dostosowane do firm logistycznych oraz lekkiej produkcji .

TOP 10 największych magazynów w Polsce - 4

#4. Panattoni Park Poznań I

Czwarte miejsce w ankingu największych magazynów w Polsce obejmuje centrum logistyczne w Gądkach koło Poznania. Obejmuje sześć budynków magazynowych, których łączna powierzchnia wynosi 171 600 mkw. Zlokalizowany przy trasie S11, która s pobliżu się łączy z autostradą A2.

Minimalna powierzchnia do wynajmu w tym Parku to 2 100 mkw. Zaawansowane wyposażenie i systemy zapewniają najwyższy poziom jakości (klasa A), co pozwala przeznaczać jak do składowania tak i do lekkiej produkcji.

Dzięki sąsiedztwu z miastem, a także świetnie rozwiniętej komunikacji miejskiej, lokalizacja kompleksu magazynowego zapewnia duży wybór wykwalifikowanych specjalistów.

TOP 10 największych magazynów w Polsce - 5

#5. Prologis Park Wrocław Bielany Wrocławskie

Kolejny w rankingu magazynów kompleks obejmujący hale magazynowe i produkcyjne, których łączna powierzchnia wynosi 168 000 mkw., między innymi osiem magazynów klasy “A” z uchylnymi rampami i bramami do załadunku.

Obiekt jest w pobliżu autostrady A4, w dodatku doskonale związany komunikacją miejską z Wrocławiem. W bliskim sąsiedztwie z centrum logistycznym Amazon, kompleksem handlowym i transportowym węzłem Bielany. Teren posiada liczne place manewrowe, parkingi ciężarowe i osobowe.

Budynki odpowiadają wymaganiom każdego klienta, w tym potrzebom magazynowania żywności w chłodnicach. Komunikacja Wrocławska ułatwia szybki dojazd do lotniska i centrum miasta, dzięki temu zapewnia się dostęp do kwalifikowanych pracowników.

TOP 10 największych magazynów w Polsce - 6

#6. Millenium Logistic Park Pruszków

Szósty w rankingu magazynów znajduje się MLP Pruszków, ta inwestycja powstała na działce 43,1 ha i zapewnia 168 000 mkw. łącznej powierzchni magazynowej oraz produkcyjnej. Ogrodzony i chroniony przez 24h kompleks, jest obsługiwany przez oddzielną bocznicę kolejową.

Wiele możliwości do rozwoju klientów daje spore energetyczne zasilanie obiektu i odpowiednie wystarczająco zaprojektowanych miejsc parkingowych. Park posiada nowoczesne systemy bezpieczeństwa, budynki klasy “A”, wytrzymałość posadzki 6 t/mkw., ogrzewanie gazowe i oświetlenie LED.

Znajduje się w bezpośrednim połączeniu komunikacyjnym z Centrum Warszawy, lotniskiem, autostrada na Poznań i droga na Katowice, Kraków i Wrocław.

TOP 10 największych magazynów w Polsce - 7

#7. Panattoni Park Mysłowice

Siódmy w rankingu największych magazynów w Polsce jest Panattoni Park Mysłowice, który obejmuje 160 000 mkw. powierzchni i ma zaprojektowany rozwój do 200 000 mkw. Zlokalizowany w pobliżu centrum miasta Mysłowice blisko węzła autostrady A4, co daje możliwość szybkiego transportu w każdy z regionów kraju i również za granicę Polski.

Dookoła kompleksu są liczne szlaki komunikacyjne, na przykład droga krajowa S1 i trasa europejską łączącą wschód i zachód E40. Park magazynowy posiada konkurencyjną infrastrukturę dróg wewnętrznych pomiędzy halami i oferuje minimalną powierzchnię do wynajmu 1 100 mkw.

Lokalizacja na Górnym Śląsku umożliwia dostęp do specjalistów z logistyki i spedycji, jak również i wiele chętnych osób do pracy fizycznej w przemyśle.

TOP 10 największych magazynów w Polsce - 8

#8. Prologis Park Teresin

Ósmy na liście jest kompleks znajdujący się blisko Warszawy, którego powierzchnia wynosi 159 441 mkw. Kompleks ma w sobie sześć nowocześnie wyposażonych hal zlokalizowanych przy trasie europejskiej E30, to tworzy dobre warunki do dystrybucji krajowej i międzynarodowej.

Park ma dostęp do własnej bocznicy kolejowej połączonej z torami, które prowadzą do krajów Bałtyku czy Rosji.

Na halach magazynowych zainstalowane nowoczesne systemy bezpieczeństwa i monitoringu. Prologis jest jedną z firm znanych w branży nieruchomości, która oferuje w Polsce 25 obiektów logistycznych.

TOP 10 największych magazynów w Polsce - 9

#9. Prologis Park Błonie

Pozycję dziewiątą rankingu magazynów  obejmuje park zlokalizowany 25 km od Warszawy, co pozwala na dystrybucję towarów w Warszawie i całej aglomeracji. Obiekt jest dobrze zaprojektowany przy trasie międzynarodowej E30 oraz autostradzie A2.

Powierzchnie magazynowe kompleksu utrzymane w wysokich standardach, co pozwala nie tylko magazynować, a również prowadzić lekką produkcję. Do dyspozycji klientów na dzień dzisiejszy to 152 000 mkw nowocześnie wyposażonej  powierzchni magazynowej i biurowej.

Na terenie są liczne place manewrowe i miejsca dla parkingu personelu, klientów oraz transportu TIR. Deweloper Prologis posiada w Polsce około 34% udziału całego rynku powierzchni magazynowych, a także prowadzi działalność na terenach Europy, Australii i częściowo Azji.

TOP 10 największych magazynów w Polsce - 10

#10. Prologis Park Dąbrowa

Dziesiąty w rankingu największych magazynów jest Park w regionie Katowic na poprzemysłowym terenie, który przeszedł pełną transformację, w tym budowę całej wewnętrznej infrastruktury. Obiekt się znajduje w Dąbrowie Górniczej, niedaleko od drogi ekspresowej S1 oraz krajowej nr 94, z kolei trasa S1 bezpośrednio się łączy z autostradą A4 i lotniskiem w Katowicach.

Dogodna lokalizacja pozwala na szybki transport towarów, co istotnie wpływa na jakość świadczonych usług i koszty procesu logistycznego. W parku funkcjonuje 10 magazynów przeznaczonych do celów biurowych i lekkiej produkcji.

Hale magazynowe mają dobre zabezpieczenie na wypadek pożaru, system crossdock umożliwia szybki przeładunek i wysyłanie towarów. Prologis posiada nowoczesne i funkcjonalne kompleksy logistyczne na całym świecie, łącznie to jest około 44 milionów metrów kwadratowych powierzchni.

TOP 10 największych magazynów w Polsce - 11

Podsumowanie

Polska gospodarka coraz bardziej się rozwija osiągając wyższe poziomy, dlatego nieustannie rośnie ilość parków magazynowych i stopień jakości świadczonych usług. Sytuacja z pandemią pokazała, że branża logistyki dopiero się rozkręca i ma niesamowity potencjał, również nie brakuje inwestorów chętnych zakładać największe magazyny i swoje siedziby w Polsce.

Kompleksy magazynowe stale rosną i coraz bardziej stają się podobne do miasteczek, właśnie to jest najlepszym dowodem na perspektywę branży logistycznej i całej gospodarki w kraju. Jeśli szukasz magazynu który będzie odpowiadał Twoim potrzebom, zobacz sprawdzone oferty na naszej platformie.

Porównaj oferty
No listings to compare